Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hikaye tavşan ile kaplumbağa
#1
(hikaye) TAVŞAN İLE KAPLUMBAĞA

--------------------------------------------------------------------------------

Bir varmış bir yokmuş. Büyük bir orman varmış.Bu ormanda bütün hayvanlar mutlu bir şekilde yaşarmış.Bu ormanda kendini beğenmiş bir tavşan varmış.Bu tavşan sürekli:

-Hiç biriniz benden hızlı hareket edemezsiniz, ben hepinizi geçerim, diye övünür dururmuş. Buna çok sinirlenen kaplumbağa:
- Var mısın yarışa,ben seni geçerim, demiş. Tavşan önce gülmüş, sonra :
- Tabi ki varım senin gibi yavaş hareket eden bir hayvanı geçmek benim için zevk olacak, demiş.

Ertesi gün sabah erkenden tonton ayının işaretiyle kaplumbağa ile tavşan yarışa
başlamışlar.Tavşan o kadar hızlı koşuyormuş ki kaplumbağa bir türlü tavşanı geçemiyormuş.Tavşan kaplumbağayla arasını bayağı açmış ve keyiflenmiş. Bir de bakmış ki karşısında kocaman bir havuç tarlası var. Nasıl olsa kaplumbağayı geçtim,oturup biraz havuç yiyip güç depolasam hiç fena olmaz, diye düşünmüş.Başlamış havuç yemeye. Tavşan o kadar çok havuç yemiş ki vücudunun ağırlaştığını hissetmiş ve uyuya kalmış. Yarışa devam eden kaplumbağa bakmış ki tavşan bir ağacın altında uyuyor.İşte şimdi tavşanı geçebilirim demiş ve başlamış var gücüyle koşmaya, koşmuş koşmuş…Bu sırada tavşan uyanmış, bakmış ki kaplumbağa kendisini geçmiş.Yarışı kaplumbağa kazanmış.Tavşan önemli olanın sadece hızlı hareket etmek değil, zamanı da iyi kullanmak gerektiğini anlamış. Kaplumbağadan onu hor gördüğü için özür dilemiş ve bir daha kimseyi küçümsememiş.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi